Gabinet Rycin Biblioteki
Uniwersyteckiej
w Warszawie

ul. Dobra 56/66,
00-312 Warszawa

e-mail: gabryc.buw@uw.edu.pl

tel.: (22) 55 25 830

 

 

GODZINY OTWARCIA:

Wtorek i Czwartek

10.00 - 18.00

 

Wydarzenia

Wystawa 200 obiektów na 200 lat BUW

Z okazji jubileuszu 200 lat BUW zapraszamy na niezwykłą wystawę! Zaprezentujemy Wam 200 obiektów z kolekcji BUW, będących świadectwem bogactwa naszych zbiorów, a wśród nich, obok książek, ryciny, rysunki, rękopisy, druki muzyczne, czasopisma, plakaty i wiele innych obiektów od IX do XX wieku. Na ekspozycji zobaczycie atrakcyjnie wyeksponowane wielkoformatowe fotografie, reprodukcje i doskonale odtworzone modele naszych najciekawszych starodruków, rycin i rysunków, rękopisów.

Poznaj swoje skarby! Poradnictwo antykwaryczne w BUW

8. marca 2016 r., godz. 14.00-18.00, BUW, ul. Dobra 56/66, sala 139

Już po raz drugi pracownicy Gabinetu Rycin wezmą udział w akcji poradnictwa antykwarycznego, zorganizowanej dla szerszej publiczności z okazji obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego.

Teatr poza teatrem - place, ulica, pracownia

Świat teatru wykracza poza scenę. Ujawnia się w scenograficznych oprawach uroczystości na głównych placach oraz paradnych wjazdach monarchów i dostojników do miast. Widoczny jest w pokazach ulicznych grup aktorskich i karnawałowych festynach. Inspiruje artystów, wkraczając do ich pracowni. O tych, a także o innych aspektach wpływu teatru na kulturę i sztukę opowiemy na wybranych przykładach oryginalnych rycin i rysunków z Gabinetu Rycin.

Zanim uniesie się kurtyna – architektura, scenografia, kostiumy

By aktor mógł stanąć na scenie, należy ją wpierw zaprojektować, zadbać o dobrą akustykę i widoczność z różnych miejsc widowni, stworzyć oprawę architektoniczną godną muzy Melpomeny. Trzeba również stworzyć sugestywne, olśniewające kostiumy i scenografię odpowiadającą nastrojowi przedstawienia. Zapraszamy do Gabinetu Rycin na pokaz oryginalnych projektów teatralnych tworzonych na przestrzeni wieków przez czołowych artystów.

Archiwum aktualności
X